Workshop

Ben je benieuwd naar de werkwijze van Annemijn? Zou je haar methodiek Enhancing Embodied Awareness zelf mee willen maken? In samenwerking met Schweigman& organiseert Body of Art/ Annemijn Rijk een intensieve driedaagse workshop waarin je samen met Annemijn diep haar methodiek in duikt. Vanuit het lichaam, de zintuigen en de verbeelding onderzoeken we wat het betekent om werkelijk aanwezig te zijn in performance.

Door middel van zintuiglijke improvisatie, visualisaties, innerlijke beelden en aandachtig luisteren openen we de gevoeligheid voor ruimte, tijd, beweging, geluid en de aanwezigheid van anderen. We werken vanuit principes als stilte, resonantie, adem, desoriëntatie, transparantie en het activeren van de zintuigen.

De workshop richt zich op het ontwikkelen van een diep belichaamd bewustzijn: hoe blijf je aanwezig in het moment, ook wanneer er gekeken wordt? Hoe beweeg je van binnenuit? Hoe blijf je verbonden met je eigen lichaam én tegelijkertijd ontvankelijk voor de ruimte, andere performers en muziek?

In afstemming met deze elementen onderzoeken we performativiteit vanuit kwetsbaarheid, precisie en verbeeldingskracht. De focus ligt niet op het produceren van vorm, maar op het verdiepen van aanwezigheid en het verfijnen van waarneming.

Deze workshop is voor mensen die verdieping zoeken in hun artistieke praktijk en zich willen onderdompelen in een intens lichamelijk en zintuiglijk onderzoek.

Voor wie

  • Podiumkunstprofessionals
  • Afgestudeerden in dans, mime en theater
  • Studenten binnen de podiumkunsten
  • Makers en performers die hun embodied awareness willen verdiepen
  • Kunstenaars die willen werken vanuit zintuiglijkheid, aanwezigheid en verbeelding

Praktisch

Locatie: Snijzaal, Hoefstraat 10, Utrecht
Data: 19, 20, 21 september 2026
Tijd: 10:00 – 17:00
Tickets en deelname via Schweigman&.
Kosten: €175,- (we support you), €225,- (regulier), €375,- (you support us)